W dniu 05.12.2018  odbyły się cykliczne  V Młodzieżowe Zawody w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych – Perła 2018.

Na basenie "Perła" w Zespole Szkół nr.19 w Bydgoszczy, już od wczesnych godzin porannych młodzież z wielu szkół z klasami integracyjnymi zgłaszała się do startu w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wielu z nich zaczynała dopiero swoją przygodę z pływaniem i dla tego tzw., "makaron", czy tradycyjna deska pomagała pokonywać 25 i 50 metrów. Wielu zawodniczkom i zawodnikom dopingowali nie tylko koledzy, koleżanki, ale także liczna rzesza rodziców, którzy bardziej przeżywali start swoich pociech, niż oni sami !

Niespodziankę organizatorom, ale przede wszystkim uczestnikom sprawił Św. Mikołaj który w gronie przedstawicielek PFRON, Urzędu Miastai Dyrekcji Zespołu Szkół nr 19 w Bydgoszczy wręczał medale, nagrody i słodycze.  Dla wielu zawodniczek i zawodników była także okazja nie tylko zaprezentowania się przed kamerami TVP Bydgoszcz, ale także ekipą programu "Pełnosprawni". Było to dla nich spore przeżycie i doświadczenie, szczególnie podczas wypowiedzi do mikrofonu.

W zawodach wystartowało 50 zawodników i zawodniczek z Bydgoskich szkół.

Zawody organizowane był przez bydgoskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START BYDGOSZCZ”.  Również prezes Stowarzyszenia Andrzej Ofczyński ocenia wysoki poziom zawodów i dziękuje urzędom za wsparcie finansowe – MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI, PAŃSTWOWY FUNDUSZ REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, URZĄD MARSZAŁKOWSKI w Toruniu oraz  URZĄD MIASTA BYDGOSZCZY.


Copyright © 2016

Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START BYDGOSZCZ” ul. Gdańska 163, 85-915 Bydgoszcz, tel./fax (52) 588-08-34, tel. kom.: 696 949 500

Dbamy o prywatność Naszych Beneficjantów, Współpracowników i Kontrahentów, dlatego dostosowujemy się do nowych przepisów o ochronie danych osobowych zawartych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) z dnia 27.04.2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej RODO) które wchodzą w życie 25.05.2018r. Zobacz całą politykę prywatności