Wielki sukces bydgoskich niepełnosprawnych pływaków.

Na Pływalni 4 przy Liceum Ogólnokształcącym IV w Bydgoszczy odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych  15.III- 17.III. 2019. W zawodach uczestniczyło 123 zawodników z 23 klubów z Polski wraz z 12 osobową  ekipą kadry narodowej. Wśród takiej dużej ilości zawodników udział w zawodach wystąpili bydgoscy sportowcy Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START BYDGOSZCZ”.

Stowarzyszenie STARTU jeszcze nie miała tak radosnej wiadomości w osiągnięciu wielkiego sukcesu zdobywając 28 krążków i zajmując VI miejsce w klasyfikacji medalowej. Każdy niepełnosprawny zawodnik startował w swojej grupie wiekowe A 17 – 18 lat, B 13 – 16l lat, C 12 i młodsi oraz klasie startowej według schorzenia.

Janer Zuzanna                      12 lat  Klasa SB 7        I m    – 50m klasyk

                                                                         S 7         II m  -  50m grzbiet

Szyttenholm Gabriel      12 lat       Klasa  S 8          I m  – 50m grzbiet

                                                                        S 8         III m   -200m dowolny

Zając Mateusz                 12 lat      Klasa  SB 7         I m   - 100m klasyk

                                                                       SB 7        II m  -  50m klasyk

                                                                         S 7        II m  -  50m grzbiet

Wilkowski Mikołaj            12 lat    Klaasa  SB 6     I m  – 100m klasyk

                                                                          S 7       I m  -  100m dowolny

                                                                         SB 6      I m   - 50m klasyk

                                                                          S 7       I m  -  100m grzbiet

                                                                          S 7       I m  -  200m dowolny

Wróbel Antoni 12 lat ( gr. Niedowidzących)

                                                                          S 12   I m - 50m dowolny

                                                                           S 12   I m - 50m grzbiet

                                                                           S 12   I m  -100m dowolny

                                                                           S 12   I m  -100m grzbiet

Cieśliński Paweł                      12 lat   Klasa S 10   III m – 200m dowolny

                                                                          S 10    IV m  - 50m dowolny

                                                                          S 10    V m -  100m dowolny

 

 

Bełc Anna                        13 – 16 lat      Klasa S 8   II m – 200m dowolny

                                                                             S 8    III m  - 50m dowolny

                                                                             S 8    III m  - 50m grzbiet

                                                                             S 8    III m  - 100m dowolny

Majczyk Julia                    13 – 16 lat    Klasa S 9   I m – 400m dowolny

                                                                              S 9   I m – 200m dowolny

                                                                              S 9    III m - 50m dowolny

                                                                              S 9    III m  -50m grzbiet

                                                                              S 9    III m  -100m grzbiet

Dąbrowska Monika         17 – 18 lat  Klasa  S 10   II m – 50m grzbiet

                                                                            S 10   II m –100m grzbiet

                                                                            S 10 - IV m 100m dowolny

                                                                           S 10 - IV m - 200m dowolny

 

Sztafeta mieszana 4 x 50 m zajęła V miejsce w składzie: Majczyk Julia, Bełc Anna,

Szyttenholm Gabriel, Cieśliński Paweł

Stowarzyszenie START BYDGOSZCZ dziękuje bardzo za przygotowanie zawodników do startów w Mistrzostwach Polski trenerom i instruktorom w pływaniu oraz dyrekcji Zespołu Szkół Nr 19 w Bydgoszczy za udostępnienie pływalni na treningi. Natomiast pracownikom Liceum Ogólnokształcącemu IV za pomoc w przeprowadzeniu zawodów sportowych w pływaniu. Przeprowadzone zawody sfinansowano  ze środków PFRON, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych, Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego,  Urządu Miasta Bydgoszczy.

 

 

Andrzej Ofczyński

Prezes Stowarzyszenia Sportu

i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

START BYDGOSZCZ



Copyright © 2016

Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START BYDGOSZCZ” ul. Gdańska 163, 85-915 Bydgoszcz, tel./fax (52) 588-08-34, tel. kom.: 696 949 500

Dbamy o prywatność Naszych Beneficjantów, Współpracowników i Kontrahentów, dlatego dostosowujemy się do nowych przepisów o ochronie danych osobowych zawartych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) z dnia 27.04.2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej RODO) które wchodzą w życie 25.05.2018r. Zobacz całą politykę prywatności