Gala wręczenia tegorocznych stypendiów sportowych samorządu województwa odbyła się we wtorek    (21 lutego 2017 ) w Urzędzie Marszałkowskim. Finansowe wsparcie na rozwój kariery otrzymało 135 utalentowanych zawodników. Wśród nich są medaliści mistrzostw świata i Europy w kategoriach młodzieżowych.
Wśród stypendystów są niepełnosprawni zawodnicy Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START BYDGOSZCZ” a uczniowie Zespołu Szkół nr 19  w Bydgoszczy              
MARTA CIEŚLICKA  i  PIOTR TOMASIK


„- Cieszę się, że po raz kolejny możemy wręczyć stypendia młodym sportowcom, którzy osiągają świetne rezultaty, także na mistrzostwach Europy i świata. Ich sukces to wynik ciężkiej pracy, ale także zasługa opiekunów: trenerów, organizatorów, menadżerów i klubów sportowych oraz oczywiście rodziców. Nasi zawodnicy rozsławiają nasze województwo w całej Polsce oraz na świecie. Są wzorem dla tysięcy młodych ludzi – mówił marszałek Piotr Całbecki.”

W sobotę 17.XII.2016 w Restauracji Ostromecka w Ostromecku odbyło się coroczne Spotkanie Wigilijne zorganizowane przez nasze Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start Bydgoszcz”.

Do Wigilijnego Stołu zaprosił Prezes Stowarzyszenia Andrzej Ofczyński .

Wraz z Zarządem, trenerami zawodnikami i przyjaciółmi naszego Stowarzyszenia zasiedli zaproszeni goście Pani Krystyna Chojnacka MOPS Bydgoszcz, Pan Tomasz Wierzewski Dyrektor Wydziału Edukacji I Sportu w Urzędzie Miasta Bydgoszczy, Pan Sławomir Kabat pracownik Wydziału Edukacji Sportu a także dziennikarz Expresu Bydgoskiego, Pan Adam Ciżmowski dyrektor administracyjny CWZS Zawisza Bydgoszcz, Pan Sławomir Pawłowski prezes Cukierniczej Spółdzielni Inwalidów SŁOWIANKA w Szczecinku oraz Mecenas Marcin Kasperowicz. Tradycyjnie wszyscy zaproszeni złożyli sobie życzenia oraz przełamali się opłatkiem.

Jak przystało na Spotkanie Wigilijne, nie zabrakło pysznego poczęstunku. Na wszystkich czekały tradycyjne wigilijne potrawy

 

View the embedded image gallery online at:
http://start.bydgoszcz.pl/aktualnosci2?start=30#sigFreeId4f9a1d7de0

 

10 listopada 2016 na pływalni Perła przy ZS nr 19 odbyły się III MŁODZIEŻOWE ZAWODY W PŁYWANIU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „ BYDGOSZCZ – PERŁA 2016 ”

których organizatorem na zlecenie Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych było bydgoskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START BYDGOSZCZ”.

Zawody te jak co roku przyciągnęły sporą grupę dzieci i młodzieży.

Wystartowało 50 zawodników z pięciu Bydgoskich szkół którzy stanęli do rywalizacji w czterech grupach wiekowych (szkoła podstawowa klasa 1-3, klasa 4-6, gimnazjum, szkoła średnia) na dwóch dystansach 25 m i 50 m oraz dwóch stylach grzbietowym i dowolnym.

Rozegrano szesnaście wyścigów w których każdy startujący otrzymał dyplom a zawodnicy którzy stanęli na podium zostali uhonorowani medalami i pucharami. Ponadto Prezydent Miasta pan Rafał Bruski ufundował sześć pucharów dla zawodników z najlepszymi wynikami.

Trenerem bydgoskich zawodników jest Jacek Pałuka.

ANDRZEJ OFCZYŃSKI
PREZES START BYDGOSZCZ

View the embedded image gallery online at:
http://start.bydgoszcz.pl/aktualnosci2?start=30#sigFreeId4bf3c4c84b

W miniony weekend 30.09-02.10.2016 na hali sportowej Kompleksu Sportowego Zawiszy w Bydgoszczy S.S. i R.O.N. START BYDGOSZCZ zorganizowało  po raz XII Integracyjne Zawody w Tenisie Stołowym.

Zacięte pojedynki toczyły się w pięciu kategoriach Żak,Junior, Kobiety, Mężczyźni, Mężczyźni  open.

 Na starcie stawiło się ponad pięćdziesięciu zawodników z Polski i Niemiec.

Polskę reprezentowali zawodnicy Startu Bydgoszcz, Uks Tytan 65 Bydgoszcz, Zespołu Szkół Nr.19 w Bydgoszczy, Zaz Bydgoszcz, Wtz Modrzew Bydgoszcz, Wtz Wiatrak Bydgoszcz.

Z Niemiec przyjechała ekipa z BSV CELLE.

W kategoriach Żak i Junior grano systemem „każdy z każdym” Najlepszym z Żaków okazał się Jakub Łopacki, drugie miejsce zajął  Maksymilian Przesławski  trzecie Konrad Dzierżanowski czwarty był Tymoteusz Staniec wszyscy UKS Tytan 65 Bydgoszcz.

W kategorii Junior pierwsze miejsce zdobył Oskar Jóźwiak Zespół Szkół Nr 19 Bydgoszcz, drugi był Oliver Lanz BSV Celle trzecie miejsce zajął Biegański Oskar ZS Nr.19 Bydgoszcz.

Kategorie Kobiet wygrała Tania Habel BSV Celle, drugie miejsce Monika Zych WTZ Bydgoszcz, trzecia była Birgit Hoffman BSV Celle.

Grupa Mężczyzn pierwsze miejsce  Wojciech Młodzikowski  ZAZ Bydgoszcz, drugie Jacek Konsik  ZAZ Bydgoszcz, trzecie Wojtek Idzikowski BSV Celle.

Grupę Open Mężczyzn po bardzo zaciętym finałowym pojedynku wygrał  Bogusław Dudek START Bydgoszcz który pokonał Filipa Klawińskiego START Bydgoszcz trzeci był Arno Horn także START Bydgoszcz.

Wszyscy zawodnicy z podium otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy.

Prezydent Miasta Bydgoszczy Pan Rafał Bruski ufundował sześć pucharów dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach:

- Najlepszego zawodnika w kategorii żak puchar otrzymał Jakub Łopacki

- Najlepszego zawodnika w kategorii junior otrzymał Oskar Jóźwiak

- Najlepszej zawodniczki otrzymała Tania Habel

- Najlepszego zawodnika otrzymał Bogusław Dudek

- Najlepszego zawodnika z niepełnosprawnością otrzymał Filip Klawiński

- Najlepszego zawodnika zagranicznego otrzymał Wojtek Idzikowski

Serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe zawodów dla Ministerstwa Sportu i Turystyki,  Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy, Urzędu Miasta w Bydgoszczy oraz CWZS Zawisza Bydgoszcz, Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Dziękujemy zawodnikom i zawodniczką za przyjazd i zapraszamy za rok na kolejny turniej do Bydgoszczy.

ANDRZEJ OFCZYŃSKI

View the embedded image gallery online at:
http://start.bydgoszcz.pl/aktualnosci2?start=30#sigFreeId80cfdd1fc6

W sobotę 10 września na Stadionie Lekkoatletycznym w Barcinie odbyła się Kujawsko-Pomorska Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenia Sportowe „Sokół” w Barcinie we współpracy z Barcińskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.. Paraolimpiada została zrealizowana w ramach zadania publicznego pn. „Kujawsko-Pomorska Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży” dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Pani Beata Gaik-Mazurek – Prezes Zarządu BOSiR Sp. z o.o. Zawodnicy mierzyli się w następujących konkurencjach: bieg na 100 metrów, bieg na 400 metrów, skok w dal, pchnięcie kulą oraz wyścig na 100 metrów na wózkach. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV-VI SP, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Do rywalizacji przystąpiło 47 zawodników reprezentujących 8 placówek: Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  „Start  Bydgoszcz”, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dębowej Łące, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Toruniu, Zespół Szkół nr 6 w Toruniu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Warlubiu, Szkołę Podstawową w Piechcinie, Szkołę Podstawową nr 1 w Barcinie oraz Szkołę Podstawową nr 2 w Barcinie.

Zawodnikami Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START BYDGOSZCZ” są uczniami Zespołu Szkół nr 19 w Bydgoszczy. Trenerem zawodników jest Andrzej Ofczyński i Damian Sikorski.

Medaliści I Kujawsko-Pomorskiej Paraolimpiady Dzieci i Młodzieży:

BIEG NA 100 METRÓW:

----------------------------------------------------------

Klasy IV-VI Szkół Podstawowych – chłopcy:

1. Przybylski Jakub – SP 1 w Barcinie (czas finału 16:21)

2. Górecki Hubert – SOS-W Toruń (czas finału 16:45)

3. Giżyński Dominik – SP Piechcin (czas finału: 16:63)

----------------------------------------------------------

Gimnazjum – chłopcy:

1. Ewald Adam – ZS nr 6 Toruń (czas finału 12:88)

2. Wiśniewski Jakub – ZS nr 6 Toruń (czas finału 14:36)

3. Kłopotowski Krzysztof – SOS-W Warlubie (czas finału 14:47)

----------------------------------------------------------

Gimnazjum – dziewczęta:

1. Lewandowska Barbara – SOS-W Toruń (czas 16:06)

2. Bojanowska Anna – SOS-W Warlubie (czas 17:26)

3. Marcinkowska Maria – ZS nr 6 Toruń (czas 22:50)

----------------------------------------------------------

Szkoły Ponadgimnazjalne:

1. Żurawski Dawid – SOS-W Warlubie (czas 17:28)

2. Gzella Igor – SOS-W Warlubie (czas 20:06)

3. Puklacki Patryk – SOS-W Warlubie (czas: 20:72)

----------------------------------------------------------

Szkoły Ponadgimnazjalne – dziewczęta:

1. Gągola Dominika – SOS-W Warlubie (czas: 18:95)

----------------------------------------------------------

Wyścig na 100 metrów kat. klasy IV-VI Szkół Podstawowych:

1. Wilkowski Mikołaj – Stowarzyszenie Start Bydgoszcz (czas: 30:18)

2. Kunca Zuzanna – Stowarzyszenie Start Bydgoszcz (czas: 1:35:71)

3. Napierała Michał – SP 2 w Barcinie (czas: 1:48:58)

----------------------------------------------------------

Wyścig na 100 metrów kat. szkól ponadgimnazjalnych:

1. Cieślińska Marta – Stowarzyszenie Start Bydgoszcz (czas: 38:93)

BIEG NA 400 METRÓW:

----------------------------------------------------------

Klasy IV-VI Szkół Podstawowych – dziewczęta:

1. Rybczyńska Klaudia – SP 1 w Barcinie (czas: 1:37:04)

2. Kruszyńska Julia – SP 1 w Barcinie (czas: 1:57:24)

----------------------------------------------------------

Gimnazjum – chłopcy:

1. Galczewski Adam – SOS-W Dębowa Łąka (czas: 1:14:16)

2. Pawela Paweł – SOS-W Toruń (czas: 1:14:84)

3. Milewski Aleksander – ZS nr 6 Toruń (czas: 1:18:56)

----------------------------------------------------------

Szkoły ponadgimnazjalne – dziewczęta:

1. Przybylska Ewelina – SOS-W Dębowa Łąka (czas:1:23:87)

2. Sobczyńska Anna – SOS-W Dębowa Łąka (czas: 1:39:89)

3. Kamulska Justyna - SOS-W Dębowa Łąka (czas: 1:54:70)

----------------------------------------------------------

Szkoły ponadgimnazjalne – chłopcy:

1. Jaworski Sebastian – SOS-W Warlubie (czas: 1:19:69)

2. Konieczka Bartosz – SOS-W Warlubie (czas: 1:31:89)

----------------------------------------------------------

PCHNIĘCIE KULĄ:

----------------------------------------------------------

Klasy IV-VI Szkół Podstawowych - chłopcy:

1. Przybylski Jakub – SP 1 Barcin (najlepszy wynik: 4,82 m)

2. Cieśliński Paweł – Stowarzyszenie Start Bydgoszcz (najlepszy wynik: 3,54 m)

3. Wojke Nikodem – SP 1 Barcin (najlepszy wynik: 3,23 m)

----------------------------------------------------------

Klasy IV-VI Szkół Podstawowych – dziewczęta:

1. Kunca Zuzanna – Stowarzyszenie Start Bydgoszcz (najlepszy wynik: 1,13)

----------------------------------------------------------

Gimnazjum - dziewczęta:

1. Marcinkowska Maria - ZS nr 6 Toruń (najlepszy wynik: 5,78 m)

----------------------------------------------------------

Gimnazjum – chłopcy:

1. Galczewski Adam – SOS-W Dębowa Łąka (najlepszy wynik: 9,20 m)

2. Pawlicki Szymon – ZS nr 6 Toruń (najlepszy wynik: 5,37 m)

----------------------------------------------------------

Szkoły Ponadgimnazjalne – dziewczęta:

1. Kamulska Justyna – SOS-W Dębowa Łąka (najlepszy wynik: 5,48 m)

2. Sobczyńska Anna – SOS-W Dębowa Łąka (najlepszy wynik: 4,47 m)

3. Kolano Sylwia – SOS-W Dębowa Łąka (najlepszy wynik: 3,78 m)

----------------------------------------------------------

Szkoły Ponadgimnazjalne – chłopcy:

1. Piechocki Oskar – SOS-W Warlubie (najlepszy wynik: 4,96 m)

2. Tomasik Piotr – Stowarzyszenie Start Bydgoszcz (najlepszy wynik: 2,64 m)

----------------------------------------------------------

SKOK W DAL:

----------------------------------------------------------

Klasy IV-VI Szkół Podstawowych – dziewczęta:

1. Rybczyńska Klaudia – SP 1 w Barcinie (najlepszy wynik: 3,63 m)

2. Kruszyńska Julia – SP 1 w Barcinie (najlepszy wynik: 2,91 m)

----------------------------------------------------------

Klasy IV-VI Szkół Podstawowych – chłopcy:

1. Górecki Hubert – SOS-W Toruń (najlepszy wynik: 3,53 m)

2. Puk Jakub – SOS-W Warlubie (najlepszy wynik: 3,03 m)

3. Giżyński Dominik – SP Piechcin (najlepszy wynik: 3,02 m)

----------------------------------------------------------

Gimnazja – dziewczęta:

1. Bojanowska Anna – SOS-W Warlubie (najlepszy wynik: 2,87 m)

----------------------------------------------------------

Gimnazja – chłopcy:

1. Ewald Adam – ZS nr 6 Toruń (najlepszy wynik: 5,10 m)

2. Mrozik Sebastian – SOS-W Toruń (najlepszy wynik: 4,06 m)

3. Kłopotowski Krzysztof – SOS-W Warlubie (najlepszy wynik: 3,85 m)

----------------------------------------------------------

Szkoły Ponadgimnazjalne – dziewczęta:

1. Przybylska Ewelina – SOS-W Dębowa Łąka (najlepszy wynik: 3,76 m)

2. Gągola Dominik – SOS-W Warlubie (najlepszy wynik: 2,61 m)

----------------------------------------------------------

Szkoły Ponadgimnazjalne – chłopcy:

1. Jaworski Sebastian – SOS-W Warlubie (najlepszy wynik: 3,62 m)

2. Konieczka Bartosz – SOS-W Warlubie (najlepszy wynik: 2,53 m)

3. Żurawski Dawid – SOS-W Warlubie (najlepszy wynik: 2,52 m)

Po rozegraniu wszystkich konkurencji zawodnicy posilili się gorącą zupą, a następnie odbyła się ceremonia dekoracyjna. Puchary i nagrody rzeczowe wręczyli: Beata Gaik-Mazurek (Prezes Zarządu BOSiR Sp. z o.o.) oraz Jacek Ojczenasz (Prezes Stowarzyszenia Sportowego "Sokół" w Barcinie.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i opiekunom za udział w tej imprezie i stworzenie wspaniałej atmosfery, a naszym sędziom za bardzo dobrą pracę w dzisiejszych zawodach.

 

ANDRZEJ OFCZYŃSKI

View the embedded image gallery online at:
http://start.bydgoszcz.pl/aktualnosci2?start=30#sigFreeId8315565055

Copyright © 2016

Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START BYDGOSZCZ” ul. Gdańska 163, 85-915 Bydgoszcz, tel./fax (52) 588-08-34, tel. kom.: 696 949 500

Dbamy o prywatność Naszych Beneficjantów, Współpracowników i Kontrahentów, dlatego dostosowujemy się do nowych przepisów o ochronie danych osobowych zawartych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) z dnia 27.04.2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej RODO) które wchodzą w życie 25.05.2018r. Zobacz całą politykę prywatności