W miniony weekend 30.09-02.10.2016 na hali sportowej Kompleksu Sportowego Zawiszy w Bydgoszczy S.S. i R.O.N. START BYDGOSZCZ zorganizowało  po raz XII Integracyjne Zawody w Tenisie Stołowym.

Zacięte pojedynki toczyły się w pięciu kategoriach Żak,Junior, Kobiety, Mężczyźni, Mężczyźni  open.

 Na starcie stawiło się ponad pięćdziesięciu zawodników z Polski i Niemiec.

Polskę reprezentowali zawodnicy Startu Bydgoszcz, Uks Tytan 65 Bydgoszcz, Zespołu Szkół Nr.19 w Bydgoszczy, Zaz Bydgoszcz, Wtz Modrzew Bydgoszcz, Wtz Wiatrak Bydgoszcz.

Z Niemiec przyjechała ekipa z BSV CELLE.

W kategoriach Żak i Junior grano systemem „każdy z każdym” Najlepszym z Żaków okazał się Jakub Łopacki, drugie miejsce zajął  Maksymilian Przesławski  trzecie Konrad Dzierżanowski czwarty był Tymoteusz Staniec wszyscy UKS Tytan 65 Bydgoszcz.

W kategorii Junior pierwsze miejsce zdobył Oskar Jóźwiak Zespół Szkół Nr 19 Bydgoszcz, drugi był Oliver Lanz BSV Celle trzecie miejsce zajął Biegański Oskar ZS Nr.19 Bydgoszcz.

Kategorie Kobiet wygrała Tania Habel BSV Celle, drugie miejsce Monika Zych WTZ Bydgoszcz, trzecia była Birgit Hoffman BSV Celle.

Grupa Mężczyzn pierwsze miejsce  Wojciech Młodzikowski  ZAZ Bydgoszcz, drugie Jacek Konsik  ZAZ Bydgoszcz, trzecie Wojtek Idzikowski BSV Celle.

Grupę Open Mężczyzn po bardzo zaciętym finałowym pojedynku wygrał  Bogusław Dudek START Bydgoszcz który pokonał Filipa Klawińskiego START Bydgoszcz trzeci był Arno Horn także START Bydgoszcz.

Wszyscy zawodnicy z podium otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy.

Prezydent Miasta Bydgoszczy Pan Rafał Bruski ufundował sześć pucharów dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach:

- Najlepszego zawodnika w kategorii żak puchar otrzymał Jakub Łopacki

- Najlepszego zawodnika w kategorii junior otrzymał Oskar Jóźwiak

- Najlepszej zawodniczki otrzymała Tania Habel

- Najlepszego zawodnika otrzymał Bogusław Dudek

- Najlepszego zawodnika z niepełnosprawnością otrzymał Filip Klawiński

- Najlepszego zawodnika zagranicznego otrzymał Wojtek Idzikowski

Serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe zawodów dla Ministerstwa Sportu i Turystyki,  Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bydgoszczy, Urzędu Miasta w Bydgoszczy oraz CWZS Zawisza Bydgoszcz, Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Dziękujemy zawodnikom i zawodniczką za przyjazd i zapraszamy za rok na kolejny turniej do Bydgoszczy.

ANDRZEJ OFCZYŃSKI

View the embedded image gallery online at:
http://start.bydgoszcz.pl/aktualnosci2?start=30#sigFreeId80cfdd1fc6

W sobotę 10 września na Stadionie Lekkoatletycznym w Barcinie odbyła się Kujawsko-Pomorska Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenia Sportowe „Sokół” w Barcinie we współpracy z Barcińskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.. Paraolimpiada została zrealizowana w ramach zadania publicznego pn. „Kujawsko-Pomorska Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży” dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Pani Beata Gaik-Mazurek – Prezes Zarządu BOSiR Sp. z o.o. Zawodnicy mierzyli się w następujących konkurencjach: bieg na 100 metrów, bieg na 400 metrów, skok w dal, pchnięcie kulą oraz wyścig na 100 metrów na wózkach. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV-VI SP, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Do rywalizacji przystąpiło 47 zawodników reprezentujących 8 placówek: Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  „Start  Bydgoszcz”, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dębowej Łące, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Toruniu, Zespół Szkół nr 6 w Toruniu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Warlubiu, Szkołę Podstawową w Piechcinie, Szkołę Podstawową nr 1 w Barcinie oraz Szkołę Podstawową nr 2 w Barcinie.

Zawodnikami Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START BYDGOSZCZ” są uczniami Zespołu Szkół nr 19 w Bydgoszczy. Trenerem zawodników jest Andrzej Ofczyński i Damian Sikorski.

Medaliści I Kujawsko-Pomorskiej Paraolimpiady Dzieci i Młodzieży:

BIEG NA 100 METRÓW:

----------------------------------------------------------

Klasy IV-VI Szkół Podstawowych – chłopcy:

1. Przybylski Jakub – SP 1 w Barcinie (czas finału 16:21)

2. Górecki Hubert – SOS-W Toruń (czas finału 16:45)

3. Giżyński Dominik – SP Piechcin (czas finału: 16:63)

----------------------------------------------------------

Gimnazjum – chłopcy:

1. Ewald Adam – ZS nr 6 Toruń (czas finału 12:88)

2. Wiśniewski Jakub – ZS nr 6 Toruń (czas finału 14:36)

3. Kłopotowski Krzysztof – SOS-W Warlubie (czas finału 14:47)

----------------------------------------------------------

Gimnazjum – dziewczęta:

1. Lewandowska Barbara – SOS-W Toruń (czas 16:06)

2. Bojanowska Anna – SOS-W Warlubie (czas 17:26)

3. Marcinkowska Maria – ZS nr 6 Toruń (czas 22:50)

----------------------------------------------------------

Szkoły Ponadgimnazjalne:

1. Żurawski Dawid – SOS-W Warlubie (czas 17:28)

2. Gzella Igor – SOS-W Warlubie (czas 20:06)

3. Puklacki Patryk – SOS-W Warlubie (czas: 20:72)

----------------------------------------------------------

Szkoły Ponadgimnazjalne – dziewczęta:

1. Gągola Dominika – SOS-W Warlubie (czas: 18:95)

----------------------------------------------------------

Wyścig na 100 metrów kat. klasy IV-VI Szkół Podstawowych:

1. Wilkowski Mikołaj – Stowarzyszenie Start Bydgoszcz (czas: 30:18)

2. Kunca Zuzanna – Stowarzyszenie Start Bydgoszcz (czas: 1:35:71)

3. Napierała Michał – SP 2 w Barcinie (czas: 1:48:58)

----------------------------------------------------------

Wyścig na 100 metrów kat. szkól ponadgimnazjalnych:

1. Cieślińska Marta – Stowarzyszenie Start Bydgoszcz (czas: 38:93)

BIEG NA 400 METRÓW:

----------------------------------------------------------

Klasy IV-VI Szkół Podstawowych – dziewczęta:

1. Rybczyńska Klaudia – SP 1 w Barcinie (czas: 1:37:04)

2. Kruszyńska Julia – SP 1 w Barcinie (czas: 1:57:24)

----------------------------------------------------------

Gimnazjum – chłopcy:

1. Galczewski Adam – SOS-W Dębowa Łąka (czas: 1:14:16)

2. Pawela Paweł – SOS-W Toruń (czas: 1:14:84)

3. Milewski Aleksander – ZS nr 6 Toruń (czas: 1:18:56)

----------------------------------------------------------

Szkoły ponadgimnazjalne – dziewczęta:

1. Przybylska Ewelina – SOS-W Dębowa Łąka (czas:1:23:87)

2. Sobczyńska Anna – SOS-W Dębowa Łąka (czas: 1:39:89)

3. Kamulska Justyna - SOS-W Dębowa Łąka (czas: 1:54:70)

----------------------------------------------------------

Szkoły ponadgimnazjalne – chłopcy:

1. Jaworski Sebastian – SOS-W Warlubie (czas: 1:19:69)

2. Konieczka Bartosz – SOS-W Warlubie (czas: 1:31:89)

----------------------------------------------------------

PCHNIĘCIE KULĄ:

----------------------------------------------------------

Klasy IV-VI Szkół Podstawowych - chłopcy:

1. Przybylski Jakub – SP 1 Barcin (najlepszy wynik: 4,82 m)

2. Cieśliński Paweł – Stowarzyszenie Start Bydgoszcz (najlepszy wynik: 3,54 m)

3. Wojke Nikodem – SP 1 Barcin (najlepszy wynik: 3,23 m)

----------------------------------------------------------

Klasy IV-VI Szkół Podstawowych – dziewczęta:

1. Kunca Zuzanna – Stowarzyszenie Start Bydgoszcz (najlepszy wynik: 1,13)

----------------------------------------------------------

Gimnazjum - dziewczęta:

1. Marcinkowska Maria - ZS nr 6 Toruń (najlepszy wynik: 5,78 m)

----------------------------------------------------------

Gimnazjum – chłopcy:

1. Galczewski Adam – SOS-W Dębowa Łąka (najlepszy wynik: 9,20 m)

2. Pawlicki Szymon – ZS nr 6 Toruń (najlepszy wynik: 5,37 m)

----------------------------------------------------------

Szkoły Ponadgimnazjalne – dziewczęta:

1. Kamulska Justyna – SOS-W Dębowa Łąka (najlepszy wynik: 5,48 m)

2. Sobczyńska Anna – SOS-W Dębowa Łąka (najlepszy wynik: 4,47 m)

3. Kolano Sylwia – SOS-W Dębowa Łąka (najlepszy wynik: 3,78 m)

----------------------------------------------------------

Szkoły Ponadgimnazjalne – chłopcy:

1. Piechocki Oskar – SOS-W Warlubie (najlepszy wynik: 4,96 m)

2. Tomasik Piotr – Stowarzyszenie Start Bydgoszcz (najlepszy wynik: 2,64 m)

----------------------------------------------------------

SKOK W DAL:

----------------------------------------------------------

Klasy IV-VI Szkół Podstawowych – dziewczęta:

1. Rybczyńska Klaudia – SP 1 w Barcinie (najlepszy wynik: 3,63 m)

2. Kruszyńska Julia – SP 1 w Barcinie (najlepszy wynik: 2,91 m)

----------------------------------------------------------

Klasy IV-VI Szkół Podstawowych – chłopcy:

1. Górecki Hubert – SOS-W Toruń (najlepszy wynik: 3,53 m)

2. Puk Jakub – SOS-W Warlubie (najlepszy wynik: 3,03 m)

3. Giżyński Dominik – SP Piechcin (najlepszy wynik: 3,02 m)

----------------------------------------------------------

Gimnazja – dziewczęta:

1. Bojanowska Anna – SOS-W Warlubie (najlepszy wynik: 2,87 m)

----------------------------------------------------------

Gimnazja – chłopcy:

1. Ewald Adam – ZS nr 6 Toruń (najlepszy wynik: 5,10 m)

2. Mrozik Sebastian – SOS-W Toruń (najlepszy wynik: 4,06 m)

3. Kłopotowski Krzysztof – SOS-W Warlubie (najlepszy wynik: 3,85 m)

----------------------------------------------------------

Szkoły Ponadgimnazjalne – dziewczęta:

1. Przybylska Ewelina – SOS-W Dębowa Łąka (najlepszy wynik: 3,76 m)

2. Gągola Dominik – SOS-W Warlubie (najlepszy wynik: 2,61 m)

----------------------------------------------------------

Szkoły Ponadgimnazjalne – chłopcy:

1. Jaworski Sebastian – SOS-W Warlubie (najlepszy wynik: 3,62 m)

2. Konieczka Bartosz – SOS-W Warlubie (najlepszy wynik: 2,53 m)

3. Żurawski Dawid – SOS-W Warlubie (najlepszy wynik: 2,52 m)

Po rozegraniu wszystkich konkurencji zawodnicy posilili się gorącą zupą, a następnie odbyła się ceremonia dekoracyjna. Puchary i nagrody rzeczowe wręczyli: Beata Gaik-Mazurek (Prezes Zarządu BOSiR Sp. z o.o.) oraz Jacek Ojczenasz (Prezes Stowarzyszenia Sportowego "Sokół" w Barcinie.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i opiekunom za udział w tej imprezie i stworzenie wspaniałej atmosfery, a naszym sędziom za bardzo dobrą pracę w dzisiejszych zawodach.

 

ANDRZEJ OFCZYŃSKI

View the embedded image gallery online at:
http://start.bydgoszcz.pl/aktualnosci2?start=30#sigFreeId8315565055

W dniach 02-04 września 2016 w Niemieckim Wilhelmshaven odbyły się coroczne 36 międzynarodowe zawody sportowe dla Osób Niepełnosprawnych  36 Internationales Behindertensportfest 2016.

W długą podróż do położonego nad Morzem Północnym Wilhelmshaven wybrali się sportowcy Startu Bydgoszcz -Marta Cieślińska, Mateusz Ziarnik, Mariusz Siewierski, Dawid Kowalski, Grzegorz Kowalewski, Piotr Tomasik, Arno Horn oraz debiutant najmłodszy zawodnik dziewięcioletni Mikołaj Wilkowski którzy rywalizowali w trzech dyscyplinach.

W sobotę odbyły się dwie konkurencie w tenisie stołowym swoją kategorie wygrał Arno Horn natomiast  zawodnicy grający na wózkach Mariusz Siewierski i Mateusz Ziarnik wywalczyli  odpowiednio trzecie i czwarte miejsce. Na pływalni świetnie spisał się najmłodszy zawodnik Mikołaj Wilkowski który startował ramie w ramie z dużo starszymi zawodnikami zajmując jako junior pierwsze miejsce.

W deszczową Niedziele zawodnicy wystartowali w konkurencjach lekkoatletycznych.

Pchnięcie kulą 5kg wygrał Dawid Kowalski drugi był Grzegorz Kowalewski, kula 3kg pierwsze miejsce Mariusz Siewierski drugie miejsce Mateusz Ziarnik, trzecie Piotr Tomasik.

W pchnięciu kulą kobiet pierwsze miejsce zajęła Marta Cieślińska

Sprint sto metrów na wózkach w kat junior drugie miejsce zajął Mikołaj Wilkowski natomiast w kat senior  zwyciężył Mateusz Ziarnik.

Mikołaj Wilkowski uczęszcza do III klasy integracyjnej Szkoły Podstawowej nr. 25 natomiast Marta Cieślińska jest uczennicą XXI Integracyjnego Liceum w Bydgoszczy.

Zawodnicy, na co dzień trenują pod okiem trenerów Moniki Wojtasińskiej, Damiana Sikorskiego i Andrzeja Ofczyńskiego

 

View the embedded image gallery online at:
http://start.bydgoszcz.pl/aktualnosci2?start=30#sigFreeId3558d1686e

LETNI OBÓZ SPORTOWY - zawodnicy STARTU BYDGOSZCZ spędzili w dniach 15-28.VII.2016 w Ośrodku Szkoleniowo - Rehabilitacyjny MAUSZ;  Ostrów Mausz 12 ; 83-320 Sulęczyno.

Organizacja grupy oraz podział zadań do realizacji zgodnie z indywidualnymi możliwościami uczestników, udało się trafnie pogrupować.

W grupach osoby poruszające się na wózkach znalazły bardzo dobrą pomoc u pozostałych uczestników obozu. Głównym celem obozu było poszerzenie  umiejętności sportowych zawodników oraz i ich rozwój fizyczny, upowszechnianie różnych dyscyplin sportu : lekkiej atletyki, podnoszenia ciężarów,  pływania, kajakarstwa z wioślarstwem,  tenisa stołowego szachów sportowych i bocci które zostały w całości osiągnięte.

Ze względu na położenie ośrodka nad jeziorem dużo zajęć odbywało się nad woda i w wodzie : pływanie kajaki, łódki i rowery wodne jak również różnorodne zajęcia na plaży.


Plan zajęć był zróżnicowany ze względu na poszczególne dyscypliny sportowe. Zawodnicy mieli możliwość rozwoju swoich umiejętności w poszczególnych dyscyplinach jak również zapoznania się z nowymi. Zorganizowano również wycieczkę do Sulęczyna  i największych ciekawostek w regionie co wpłynęło na poszerzenie wiadomości geograficznych i historycznych.


W obozie uczestniczyło 40 osób w tym 30 niepełnosprawnych zawodników, 4 trenerów, 2 obsługi technicznej, 1 obsługa medyczna oraz 3 wolontariuszy.

Wszyscy mieli zapewnione wyżywienie i zakwaterowanie od kolacji w dniu 15-07-2016 do obiadu w dniu 28-07-2016.


W  zajęciach sportowych  bardzo aktywnie uczestniczyli wszyscy obozowicze.

Nikt z uczestników obozu nie nudził się. Trenerzy bardzo indywidualnie stosowali cykle treningowe do możliwości psychofizycznych poszczególnych zawodników ukierunkowując ich rozwój fizyczny.

Zadanie zostało sfinansowane ze środków MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI

Specjalne  podziękowania  dla Firmy ABRAMCZYK  z Bydgoszczy za wsparcie finansowe letniego obozu sportowego.

 

ALINA OFCZYŃSKA

Stowarzyszenie  Sportu  i  Rehabilitacji  Osób  Niepełnosprawnych

„START  BYDGOSZCZ”

ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO


View the embedded image gallery online at:
http://start.bydgoszcz.pl/aktualnosci2?start=30#sigFreeId21774a703c

W dniach 30.VI – 03.VII.2016 na Kompleksie Sportowym ZAWISZA – strzelnicy sportowej  odbyły się  MISTRZOSTWA POLSKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W STRZELECTWIE SPORTOWYM.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji  Osób Niepełnosprawnych         „START BYDGOSZCZ”.

W zawodach uczestniczyło 50  zawodników  w tym 15 zawodników kadry narodowej z  9 klubów sportowych z Polski.

Nad zawodami patronat objęli Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Piotr Całbecki

oraz Prezydent Miasta Bydgoszczy – Rafał Bruski.

Zawodnicy startowali w następujących konkurencjach : indywidualne P1,P2,P3,P4,P5,R1,R2,R3,R4,R5,R6,

klasyfikacja drużynowa P1, R3, R5.

 

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci kadry narodowej zdobywając medale w poszczególnych konkurencjach. Jednym z większych talentów podczas zawodów okazał się  Sowiński Szymon ze Startu Zielona Góra, który był bezkonkurencyjny w P 1, P 3, P 5,  zdobywając również puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy dla najlepszego zawodnika.

Zawodnik START BYDGOSZCZ – Piotr Werner  zajął w   P 1 - XII miejsce i P 4 – VI miejsce.

 

MISTRZOSTWA POLSKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W STRZELECTWIE SPORTOWYM

były sfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, PZSN w Warszawie, Urzędu Miasta Bydgoszcz  - Wydział Edukacji i Sportu.

 

Dziękujemy również sekcji strzeleckiej „ZAWISZA”   za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

 

ANDRZEJ OFCZYŃSKI

PREZES START BYDGOSZCZ



View the embedded image gallery online at:
http://start.bydgoszcz.pl/aktualnosci2?start=30#sigFreeIdec1933265d

Paraolimpijscy sportowcy naszego kraju rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych. Celem szkoleniowców i zawodników było uczestniczenie w zawodach jakie przygotowało i przeprowadziło Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych START BYDGOSZCZ. Działacze STARTU rozpoczęli cykliczne Mitingi w Lekkiej atletyce dla Osób Niepełnosprawnych i myślimy że zostaną zaakceptowane i wpiszą się w kalendarz. Miting na bydgoskim stadionie był obserwowany przez delegata technicznego IPC sędziego Harri  Lammi z Finlandii. Wyniki i osiągnięte rezultaty zostały dołączone do list rankingowych i z klasyfikacjami na Paraolimpiadę w Rio de Janejro.

W dniach 19-21.V.2016 wśród 85 zawodników z 13 klubów byli między innymi Alicja Fiodorow sprinterka, Janusz Rokicki pchniecie kulą,  Maciej Lepiato skok wzwyż oraz nasz zawodnik Tomasz Pauliński rzut dyskiem i pchnięcie kulą są to czołowi zawodnicy kraju i reprezentanci polski.

Najlepszym zawodnikiem I Memoriału został Janusz Rokicki który otrzymał puchar  od Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego a wręczył go Wice Przewodniczący Miasta Bydgoszczy Kazimierz Drozd. Najlepszym zawodnikiem naszego regionu został Tomasz Pauliński również otrzymał puchar od Prezydenta Rafała Bruskiego wręczającym był Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukasz Szeliga.

Nasz stadion i warunki jakie są stworzone dla sportowców niepełnosprawnych zostały wysoko docenione i będziemy ich gościć w sierpniu już w docelowym przygotowaniu do tegorocznej Patraolimpiady Rio 2016. Ocena zawodów w opinii Delegat technicznego IPC  ocenił bardzo pozytywnie. Myślimy o organizacji w 2019 Mistrzostw Europy dla zawodników niepełnosprawnych narządu ruchu i wzroku.

Dziękujemy Ministerstwu Sportu i Turystyki i Miastu Bydgoszcz za środki na realizację zadania.

Andrzej Ofczyński Prezes Stowarzyszenia START BYDGOSZCZ

W Bydgoszczy obyły się XLIII Indywidualne  Mistrzostwa Polski W Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych 13 – 15.05.2016. Organizatorem tych mistrzostw  na zlecenie Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych było  bydgoskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START BYDGOSZCZ”. Zawody odbyły się na Obiektach Kompleksu Sportowego „ZAWISZA” przy ulicy Gdańskiej 163.

Copyright © 2016

Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START BYDGOSZCZ” ul. Gdańska 163, 85-915 Bydgoszcz, tel./fax (52) 588-08-34, tel. kom.: 696 949 500

Dbamy o prywatność Naszych Beneficjantów, Współpracowników i Kontrahentów, dlatego dostosowujemy się do nowych przepisów o ochronie danych osobowych zawartych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) z dnia 27.04.2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwane dalej RODO) które wchodzą w życie 25.05.2018r. Zobacz całą politykę prywatności